6.1.19

Huzurevi Sakinlerini “Toplum Hayatına Tekrar Kazandırma Projesi-Yılmaz Parlar


PARLAR MEDYA  
Huzurevi Sakinlerini “Toplum Hayatına Tekrar Kazandırma Projesi

HUZUREVİ ÖĞRETMENLERİNE VEFA

Atatürk ve Kadın

Mükemmel sosyal sorumluluk projesi…

Milyonluk Yardım Sosyal Yardımlaşma Platformu, Huzurevi Sakinlerini “Toplum Hayatına Tekrar Kazandırma Projesi” kapsamında , Mecidiyeköy Final Akademi Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileriyle birlikde 5 Ocak 2019 Cumartesi günü Altunzade   Validebağ Mustafa Necati Bey Öğretmenler Huzurevi sakinlerine ziyaret gerçekleştirdi. 

Öğrenciler tarafından huzurevi sakini öğretmenlere hediyeler verildi. Sohbet sonrası, Ataşehir Develi Restaurant’da özel bir öğle yemeği davetiyle noktalanan etkinlikle öğretmenlerin emeklerine karşılık duyulan minnetdarlık ve vefayı gösterdiler.

Öğretmenler genç öğrencilere gerek eğitim konusunda gerekse sosyal hayat yaşam konusunda tecrübelerini aktardılar. Nekadar donanımlı, birikimli olduklarını ihtiyaç ve istek olduğunda hala öğretmenliğe devam edebileceklerini vurguladılar. Öğrenmenin sonsuz olduğunu, beşikden mezara kadar sözcüğüyle altını çizdiler. 

Öğrenciler emekli huzurevinde huzur içinde emekli öğretmenlerini dinlediler. Şiirlerini dinlediler.. Validebağ Mustafa Necati Bey Öğretmenler Huzurevi sakinlerinden Melahat Çide Atatürk’ümüzün Türk kadını hakkındaki düşünce şiirini kendi kitabından okudu. Bazı bölümleri gözden kaçmadı..


Seni Anıyoruz Atatürk’üm olabidiğince, 

Devrim demiştin adına, değer vermiştin kadına
 ………………………………………
Seçme seçilme hakkı tanıdın 
Kişiliğini bulmuştu kadın 
………………………………..
Okudu, öğrendi uygarca yaşamayı 
Öğretmeyi, denemeyi, savunmayı  
Her mesleğe girdi başardı  
Çünkü gönlünde Mustafa Kemal vardı
……………………………………………… 
Yine huzurevi sakini emekli öğretmen Ahmet Cengiz Bozok “Yazbahar’dan Güzbahar’a” isimli kitabını ögretmen ve öğrencilerden arzu edenlere imzalı olarak hediye ederken bir şiirde okudu
Tüm emekli huzurevi sakini öğretmenlerimizin dilinde sevgi sözcüğü vardı. Büyüklerinizi arayın tafsiyeleri vardı. Ne kadar yalnızlık çekdiklerininin bir göstergesiydi bu. Yakınlarını sorsan yaralarına dokunmuş gibi ağlıyacaklarını hemen fark ediyorsunuz. 
Çocuklara ve ihtiyaç sahiplerine özel yardımlaşma kampanyaları, özel organizasyonlar ve etkinlikler düzenlemek ilkesi ile kurulan Milyonluk Yardım’ın Yöneticisi Hidayet Aslan ile yaptığımız söyleşide kendilerinin web sitesine verdiğiniz reklam logo reklamı ile bunları gerçekleştiriyorlar. Logo’nun biyikliğine göre reklam ücreti aldıklarını pikseli 5 Tl olduğunu 10 liradan başlayan piksel büyüklüğüne göre alınan logo reklamlar bir yıl boyunca sitelerinde kaldığını söylüyor. Reklam  gelirlerinin %70 Sosyal Aile Bakanlığının bünyesindeki kimsesiz çocuklar projesine verildiğini, geri kalan % 30 kısımı ise Huzurevi ziyaretleri gibi benzer etkinliklerinde kullandığını ifade ediyor.


Ayrıca Hidayet Aslan  “Bu organizasyon huzurevi sakinlerinin sosyal hayata katılması açısından çok önemli. Bu önemli bir projenin ilk adımı. Bu projenin ardından ulaşabildiğimiz kadar huzurevi sakinlerini mesleklerine göre kategorize ederek okullara meslek tanıtım günleri düzenleyeceğiz ve huzurevi sakinleri çocuklara kendi deneyimlerini aktarabilecekler. Onlardan öğreneceğimiz çok şey var. 2019 yılı içerisinde buna benzer ve bundan farklı çok özel etkinlikler ile sesimizi duyurmaya çalışacağız” şeklinde görüş bildirdi.


yilmazparlar@yahoo.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme