10.3.17

Inner Wheel, Türkiye Beyazıt klübü-Bir Kalbe Dokun-Yılmaz Parlar


PARLAR MEDYA  
Inner Wheel, Türkiye Beyazıt klübü-Bir Kalbe Dokun

Bir Kalbe Dokun
Kadınların ve çocukların eğitimi, sağlığı, insan hakları gibi konular ana temasıyla dünyanın farklı bölgelerindeki sorunların çözümüne yönelik çeşitli projeleri gerçekleştiren ve yeni projeleri hayata geçirmeye hazır olan dünyanın en büyük gönüllü hizmet veren kadın kuruluşu Inner Wheel, Türkiye Beyazıt klübü 8 Mart haftası kapsamında, Bölge Projeleri "Kalp sağlığı, Diyabet, Meme Kanseri konularında   farkındalığı artırma adına 9 Mart Perşembe günü  Akatlar Kültür Merkezin'de bir panel düzenlediler.
Panele Türk Diyabet Cemiyeti Onursal Başkanı Prof Dr. Nazif Bağrıaçık, Meme-Der  Kurucusu Onursal Başkanı ve Florance Nightingale Meme Merkezi Başkanı Prof Dr Vahit Özmen konuşmacı olarak katıldılar.
Dönem Başkanı Ülkü Ateş’den bilgilendirmesini istediğimizde “Beyazıt IW olarak, 242. Bölge Federasyonu'na bağlı 9 kulüpten biriyiz.
Öncelikli olarak kadınlar, çocuklar olmak üzere ihtiyacı olan herkese, her yıl yeniden belirlenen temamız rehberliğinde, el uzatmaya çalışıyoruz.

Bu yıl temamız "Touch A Heart-Bir Kalbe Dokun"IW olarak, bu yıl meme sağlığı, kalp sağlığı, diyabet konularında bilincimizi ve duyarlılığımızı arttırmak ve nitelikli -ekonomik kontrol olanaklarına ulaşabilmek üzere, Meme-Der, Diyabet Vakfı Kalp Vakfı ve Liv Hospital ile çalıştık.”cevapları alıyoruz.
Daha sağlıklı çocuklar yetiştirebilmek böylece  daha sağlıklı dünya olacağını, Dünyanın geleceği için daima ileriyi
düşünüp, yükseği hedefliyen gelecek yıllarda üye sayısını arttırarak hızla büyüyen, sorunların çözümü noktasında ilgili kurumların dikkatini çekmek için seslerini daha gür çıkartan, iyimser olarak, daha çok çalışan imkansızı başarmak zorunda olduklarını söyleyen Inner Wheel çatısı altında bir araya gelen kadınlar, yaşanan sorunlara ilişkin projeler hazırlayıp hayata geçirmeye devam ediyorlar.
Anneleri eğiterek ve bilinçlendirerek, dünyada barış idealine hizmet edecek çocuklar yetiştireceklerine inanıyorlar.
Hedefleri sağlıklı gençler, düzenli ve sağlıklı bir ortam ve aile geleneğinin güçlendirilmesi, çocukların, sağlığı, eğitimi, korunması-bilinçlendirilmesini oluşturmaktadır. Tüm dünya çocuk sevgisine açık kalplere, Türk hizmet dinamiğin çığ gibi büyüyecek inancını doldurmak.
Ülkü Ateş yine genel bilgilerine göre; “Inner Wheel Dünyada  5 kıta, 103 ülkede yaklaşık 3900 kulüp ve 103.000 den fazla üyesiyle 93 yıldır faaliyette olan olan, Rotarien eşlerinin kurduğu dünyanın en büyük, kadın sivil toplum kuruluşudur. IW Türkiye'de, 242. ve 244. olmak üzere 2 Bölge olarak faaliyetini devam ettirmektedir.”
Sosyal medyada Germiyan Ressamı olarak tanınan Nuran Erden’inde konuk olduğu etkinlikde, Nuran Erden köyünde yaptığı duvar resimleri çalışmalarını anlattı. Moderatörlüğü üstlenen  Işıl Dayıoğlu Aslan, kuşaklararası iletişim ve XYZ kuşaklarını anlama konusunda bilgilendirici sunum gerçekleştirdi.

yilmazparlar@yahoo.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder