11.3.17

Ela altın ve Uğur Çınar 60 lı yılların şarkıları-Yılmaz parlar


PARLAR MEDYA  
Ela altın ve Uğur Çınar 60 lı yılların şarkıları

Ela altın ve Uğur Çınar 60 lı yılların şarkıları
60 lı yılların şarkıları farklı  jenenerasyondan iki önemli solistin yorumuyla zirve yaptı. Ela altın ve Türk Müziğinin Önemli Yorumcularından Kültür Ve Turizm Bakanlığı Devlet Sanatçısı Uğur Çınar Bakırköy Cem Karaca kültür merkezini tamamen dolduran müzik severlerle şarkıları birlikte söylediler. Ankara radyosunda yetişip 70 li yıllarda  gazino sahnelerine transfer olan Ela Altın yıllar sonra TRT İstanbul  Radyosunda  10 yıl solist sanatçı olarak görev yapan, TRT Fm de 'Yıldız Sesler ' TRT Tv 2 ' Bir Tatlı Huzur ' Adlı Programları Hazırlayıp Sunan  Uğur Çınar ile birlikde tekrar müzik severlerle buluştu,
Seyircilerin şarkılarla hatıralara yolculuk ettikleri gecede duygusal anlar yaşandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı devlet sanatçısı Uğur Çınar sesi, yorumu ve kostümleriyle müzik severlerden tam not aldı,
TRT de hazırlayıp sunduğu programlarıyla geniş kitlelere ulaşan sanatçılığının yanı sıra İstanbul AKM Müdürlüğü ve İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu Müdürlüğü görevlerinde bulunan Uğur Çınar’ın senfonik Türk müziği adlı albümü müzik marketlerde en çok satanlar listesinde yer almaktadır.
Günümüzün başarılı yorumcularından İlk Solo Albümünde Türk Müziğinin Önemli Eserlerini Senfonik Düzenlemelerle Seslendirdi.

Uğur Çınar’a Ercan Irmak ,Ferhat Livaneli , Göksun Çavdar , Ufuk Yıldırım , Eylem Pelit , Ali Koç , Hakan Güngör ,İskender Küserman , Senfoni Yaylı Gurubu ve Türkiyenin önde gelen müzisyenlerin eşlik etdiği,  genel koordinatörlüğünü Uğur Çınar 'ın , müzik yönetmenliğini Eylem Pelit İn Yaptığı albümde yer alan parçalar; Yıldızların Altında, Nazende Sevgili, Unutulmaz,Veda Busesi, Denizde Akşam, Bülbülüm Altın Kafeste, Kimseye Etmem Şikayet, Kanatları Gümüş Yavru Bir Kuş, Fikrimin İnce Gülü, Hastane Önünde İncir Ağacı, Eski Dostlar, İzmirin Kavakları, Vücut İkliminin Sultanı Sensin,İltifat Et Bana.

İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı mezunu olan Uğur Çınar Akademisyenliğinin Yanısıra Devlet sanatçısı olarak Yurt İçinde ve Yurt dışında  Amerika , Almanya , Fransa , İngiltere , Türkmenistan ,Yunanistan , Hollanda gibi ülkelerde Konserler veren Uğur Çınar In farklı ses Rengi ve yorumuyla Ferhat Livaneli, Göksun Çavdar, Eylem Pelit, Saim Perker gibi önemli aranjörlerin senfonik düzenlemeleri birleşince Türk müziği farklı bir boyuta ulaşmış.

Hacı Arif Beyden Nazım Hikmet E, Dede Efendi den Kaptanzade Alirıza Beye, Tangodan Ege Zeybeğine uzanan geniş bir repertuar yelpazesi ile oluşturulan albüm ses mühendisleri İhsan Apça ve Özkan Mete tarafından Ada stüdyoda kaydedildi.

yilmazparlar@yahoo.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder